SVJETSKI DAN SRCA – 29. rujan 2023. KORISTI ❤ UPOZNAJ ❤

Svjetski dan srca obilježava se svake godine 29. rujna. Obilježavanje svake godine ima drugu tematiku, odražavajući ključna pitanja i teme koje se odnose na zdravlje srca. Svrha obilježavanja je educiranje javnosti o mogućnostima sprječavanja kardiovaskularnih bolesti, te zagovaranje svima dostupne prevencije, dijagnostike, liječenja i rehabilitacije.

Povodom obilježavanja NEUROPSIHIJATRIJSKA BOLNICA DR. IVAN BARBOT POPOVAČA održala je preventivnu javnozdravstvenu akciju mjerenja razine šećera u krvi, krvnog tlaka, ukupnog kolesterola, analizu tjelesne mase, te podjelu promotivnih materijala.

Edukacijsko savjetovanje održale su liječnice Poliklinike za internističku dijagnostiku i liječenje: dr. Irena Ištvanić Vuger. spec, internist, dijabetolog i endokrinolog, dr. Martina Vuco Repić, spec. internist, kardiolog i dr. Marija Bura, spec. opće interne medicine.

Važne preporuke s naglaskom na očuvanje zdravlja srca:

• Hranite se zdravo i uravnoteženo
  • Budite tjelesno aktivni
  • Održavajte primjerenu tjelesnu težinu
  • Prestanite pušiti
  • Redovita kontrola i praćenje vrijednosti krvnog tlaka!

S promjenama, svi zajedno, krenimo već danas!