37. SUSRETI VATROGASACA VATROGASNE ZAJEDNICE ZDRAVSTVA HRVATSKE

13.05.2023 godine, u NEUROPSIHIJATRIJSKOJ BOLNICI DR. IVAN BARBOT POPOVAČA , održani su tradicionalni 37. susreti vatrogasaca Vatrogasne zajednice zdravstva Hrvatske, u organizaciji DVD-a NPB dr. Ivan Barbot Popovača.

Na susrete su se odzvali svih 8 članica zajednice i to:

1. DVD NPB dr. Ivan Barbot Popovača
2. DVD Specijalna Bolnica Krapinske Toplice
3. DVD Zdravstvo Varaždin
4. DVD OB Zabok
5. DVD Klinika za psihijatriju Vrapče
6. DVD Zdravstvo Karlovac
7. DVD OB Ogulin
8. DVD Psihijatrijska bolnica Ugljan

Uz 130 sudinika iz navedenih DVD-a, susretima su nazočili brojni gosti i uzvanici.

- Zastupnica u Hrvatskom Saboru, gđa. Maja Grba Bujević
- Predstavnik SMŽ, predsjednik Županijske skupštine SMŽ: gdin. Mato Fofić
- Gradonačelnik Grada Popovača: gdin. Josip Mišković
- Predsjednik Gradskog vijeća Grada Popovača: gdin. Saša Jagarčec
- Predstavnik VZH, načelnik sektora za vatrogastvo: gdin. Mario Starčević
- Predsjednik Upravnog vijeća bolnice: gdin. Danijel Sučija
- Zapovjednik VZG Popovača, gdin. Branko Tišljar.
- Predstavnici VZZH: predsjednik zajednice, gdin.Krešimir Svažić. tajnica, gđa. Katica Rubić i zapovjednik zajednice, gdin. Ivica Balagović
- Predsjednik udruge HVIDR-a Popovača, gdin. Ante čupić

Prisutnima su se u ime DVD-a bolnice obratili predsjednik DVD-a, Rizo Mešić, predsjednik zajednice Krešimir Svažić, gradonačelnik Grada Popovače Josip Mišković, načelnik sektora za vatrogastvo HVZ Mario Starčević te predsjednik županijske skupštine Mato Fofić.

Na kraju, prisutnima se u ime bolnice obratila ravnateljica bolnice, Prim. Marina Kovač dr. med., proglasila 37. susrete vatrogasaca VZZH otvorenim i zaželjela svima ugodan boravak u našoj ustanovi.

U sklopu susreta održano je i stručno predavanje na temu „PERCEPCIJA NAJŠIRE JAVNOSTI PREMA RIZIKU OD POŽARA“ koje je pripremio naš član DVD-a, Marko Martinović .

Odrađena je pokazna vježba EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA na objektu medicinsko biokemijskog laboratorija. Jedan od ciljeva vježbe je provjera efikasnosti operativne vatrogasne postrojbe DVD-a NPB dr. Ivan Barbot te operativnih postrojbi s područja djelovanja za grad Popovaču. Zbog toga je vježba pripremana i izvođena u suradnji s zapovjednikom VZG Popovača uz sudjelovanje tri Stožerna društva VZG Popovača.

Nakon izvedene vježbe EVAKUACIJE I SPAŠAVNJA, uslijedio je natjecateljski dio četiri discipline, ženskih i muških ekipa DVD-a.

Muška ekipa DVD-a, NPB Popovače zauzela je tri prva mjesto u disciplinama: hidrant, oblačenje vatrogasca i namatanje B- cijevi te drugo mjesto u disciplini pikado.

Ženska ekipa DVD-a, NPB Popovača zauzela dva prva mjesta u disciplinama: oblačenje vatrogasca i namatanje C-cijevi te dva peta mjesta u disciplinama: hidrant i pikado.

Muška ekipa DVD-a NPB Popovača osvojila je prvo mjesto u ukupnom poretku ekipa, prijelazni pehar i dalje ostaje kod nas budući da smo i prošle susrete bili prvi u ukupnom poretku.

Ženska ekipa DVD-a NPB Popovača osvojila je drugo mjesto u ukupnom poretku ekipa.

Kod spomen obilježja poginulim Hrvatskim braniteljima u domovinskom ratu, na gradskom trgu predstavnici svih DVD-a zapalili su svijeće i odali počast poginulima.

Nakon svečanog zajedničkog ručka prisutnima se obratila uzvanica susreta zastupnica u Hrvatskom saboru, gđa. Maja Grba Bujević.

Zatim je uslijedilo proglašenje pobjednika po disciplinama, ukupnih pobjednika te dodjela priznanja i odlikovanja.