UPUTA ZA PACIJENTE

Poštovani,

Obzirom da epidemija još uvijek traje naglašavamo da je nužno voditi računa o zaštiti zdravlja cjelokupnog osoblja kao i pacijenata koji dolaze na ambulante preglede i dijagnostiku.

Vodeći računa o tome da se pacijenti u zdravstvenoj ustanovi ne grupiraju, odnosno da se preveniraju gužve u čekaonicama, u radu s pacijentima potrebno je pridržavati se slijedećih uputa:

1. Pacijenti će o terminu pregleda i preporuci o vremenu dolaska biti obaviješteni telefonskim putem, uz provjeru epidemiološkog statusa, te će evidentirati pacijenti koji imaju pozitivnu epidemiološku anamnezu vezanu uz COVID-19.

Svakom pacijentu kojeg se naručuje na pregled ili pretragu u zdravstvenu ustanovu potrebno je preporučiti dolazak sa zaštitnom maskom na licu te da pripreme relevantnu medicinsku dokumentaciju kronološki posloženu.

2. Dinamika naručivanja pacijenata biti će određena prema organizaciji u radnim jedinicama.

3. Na ulasku u polikliničke službe (RTG, psihijatrijska, internistička, neurološka, dječja psihijatrijska) napraviti će se trijaža pacijenata:
- zdravstveni djelatnici će provesti dezinfekciju ruku pacijenta
- izmjerit će tjelesnu temperaturu
- uzeti epidemiološke podatke

4. Pacijenti dolaze u ambulantu u točno dogovoreno vrijeme kako bi se izbjeglo grupiranje pacijenata.

5. U čekaonici ne smije biti više od 1 pacijenta po timu, odnosno samo trenutno naručeni pacijenti; uputiti ih da održavaju distancu na hodniku.

Preporučamo koristiti beskontaktne komunikacijske kanale koji su Vam dostupni (mail, telefonske savjete, i ostale oblike elektronskog komuniciranja) za sve usluge za koje nije nužan dolazak u ambulantu.

Dodatne informacije mogu se dobiti na brojeve telefona:

• neurološka ambulanta 044/569-214
• internistička ambulanta 044/569-303
• psihijatrijska ambulanta 044/569-365
• radiološka dijagnostika 044/569-205
• centralno naručivanje 044/569-207
• upis pacijenata 044/569-367
• centrala 044/569-200

Ravnateljica:
Prim. Marina Kovač, dr.med. spec.psih.