74. REDOVNA GODIŠNJA SKUPŠTINA DVD-A NEUROPSIHIJATRIJSKE BOLNICE DR. IVAN BARBOT POPOVAČA

Dana 24.02. 2023. održana je 74. Redovna Izvještajna Skupština DVD-a, NPB Dr. Ivan Barbot Popovača.

Skupštini su uz 40 članova DVD-a, bolnice nazočili i predstavnici društava iz Vatrogasne Zajednice grada Popovača, predstavnici društava Vatrogasne Zajednice Zdravstva Hrvatske te gosti i uzvanici:

- Gradonačelnik grada Popovača - Josip Mišković
- Predsjednik Upravnog vijeća bolnice – Danijel Sučija
- Predsjednik VZG Popovača - Zvonim Kondres
- Zapovjednik VZG Popovača - Branko Tišljar
- Predsjednik VZZH - Krešimir Svažić
- Pomoćnica ravnateljice za sestrinstvo – Danijela Čukelj
- Predsjednica Radničkog Vijeća - Jasmina Kovačević

Na početku rada skupštine prisutne je u ime DVD-a, pozdravio i zaželio dobrodošlicu predsjednik DVD-a, Rizo Mešić, a u ime Bolnice nazočne je pozdravila Ravnateljica Bolnice Prim. Marina Kovač dr. med., počasni vatrogasni časnik DVD-a.

Nakon izbora radnih tijela Skupštine, utvrđivanja i verifikacije kvoruma, te usvajanja dnevnog reda Skupštine. Predsjednik DVD-a i voditelj Skupštine podnio je izvješće o radu DVD-a za 2022. g.

U izvješću o radu DVD-a, za 2022 g, naglasak je bio na svakodnevnim aktivnostima članova DVD-a, u provođenju mjera iz Plana zaštite od požara bolnice, te prilagodba djelovanja DVD-a, u uvjetima pandemije i posljedica izazavanih potresom na području naše županije.

11.06.2022 sudjelovali smo sa 20 članova DVD-a, na 36. Vatrogasnim susretima vatrogasaca zdravstva Hrvatske u Spec. Bolnici Krapinske Toplice. Ostvarili odlične rezultate u natjecateljskim disciplinama te je u ukupnom pretku muška ekipa zauzela 1.mjesto, a ženska ekipa 2. mjesto.

Aktivno smo sudjelovali u radu VZG Popovača i VZZH.

U planu rada DVD-a, za 2023. godinu, navedene su aktivnosti u provođenju mjera iz plana žaštite od požara.

Domaćini smo i organizatori 37. susreta vatrogasaca zdravstva Hrvatske.

Sva izvješća i planovi prihvaćeni su jednoglasno od strane Skupštine.

Razriješen je dužnosti tajnika dvd-a, i ovlaštene osobe za zastupanje Ivan Pleško budući da nije više zaposlenik bolnice.

Branka Đuran izabrana je za tajnicu dvd-a, i ovlaštenu osobu za zastupanje.

Nevenka Kosar proglašena je Počasnim članom dvd-a,

Na završnom dijelu Skupštine prisutnima se pozdravnom riječi obratila ravnateljica bolnice Prim. Marina Kovač, dr. med., predsjednik VZG Popovača Zvonimir Kondres, predsjednik VZZH Krešimir Svažić i gradonačelnik grada Popovača Josip Mišković.

Nagrađeni :
- Spomenica za 10 godina: Breček Aleksandra i Igor Bošnjak
- Spomenica za 20 godina: Prim. Marina Kovač dr. med.
- Spomenica za 40 godina: Petar Budim, Hajrudin Ibrahimagić, Josip Mihelčić i Ivan Vinceković.
- Spomenica za 60 godina: Ivan Randić
- Brončana medalja: Ozren Župančić
- Srebrna medalja: Draženka Zavoral i Petar Šujster.
- Zlatna medalja : Mira Ibrahimagić
- Zlatna plamenica: Hajrudin Ibrahimagić